Promocje i oferty zabiegów CoolTech Kriolipoliza - gwarancja jakości CoolTech
 
CoolTech to skuteczna, bezinwazyjna procedura modelowania sylwetki poprzez kontrolowane, selektywne mrożenie komórek tłuszczowych.

Zabieg odchudzający CoolTech Kriolipoliza zasada działania

 

Zabieg odchudzający CoolTech Kriolipoliza zasada działania
Zabieg CoolTech kriolipoliza (źródło: KształtoSfera)

Trwała redukcja tkanki tłuszczowej jest wynikiem długotrwałego (około 60 minut) schłodzenia komórek tłuszczowych do temperatury minus 6 do minus 8 stopni C.

Chłodzenie tkanki tłuszczowej, odbywające się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia CoolTech, prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie są eliminowanie z organizmu w drodze standardowych procesów metabolicznych.

 

cooltech kriolipoliza w dobrej cenie

 

CoolTech pracuje w oparciu o patent własny producenta (EP12382287), firmy COCCON, wiodącego dostawcy urządzeń dla medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

CoolTech jest urządzeniem medycznym

> pobierz certyfikat CE

> pobierz kartę produktu z kwalifikacją do klasy urządzeń medycznych "IIa"

 

 

cooltech najlepszy zabieg kriolipolizy
Szybkie chłodzenie + dwa niezależne aplikatory

 Dwie niezależne głowice, z których każda posiada własny, bardzo wydajny generator zimna, gwarantują osiągnięcie najlepszych wyników w najkrótszym możliwym czasie. CoolTech to skuteczny, bezpieczny zabieg, bazujący na naturalnych procesach fizjologicznych, który daje rezultaty co najmniej porównywalne z liposukcją chirurgiczną

Kriolipoliza polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki tłuszczowej w celu krystalizacji zmagazynowanych w niej triacylogliceroli. Następstwem tego stanu jest zainicjowanie lipolizy, czyli procesu rozpadu tłuszczu oraz stanu zapalnego, w wyniku którego uszkodzone komórki są usuwane z organizmu. Efektem kriolipolizy jest wyszczuplenie poddanych zabiegowi partii ciała, choć efekty nie są natychmiastowe, a rozłożone w czasie. Lipidy obecne w adipocytach krystalizują się w temperaturze wyższej niż inne komórki zawierające wodę, co sprawia, że zabieg kriolipolizy jest selektywny - uszkodzeniu ulegają  jedynie w komórki tłuszczowe.

Badania kliniczne, opublikowane niedawno,  wskazują, że kirolipoliza jest zabiegiem wyjątkowo bezpiecznym. Dane z przebiegu 2729 zabiegów, w których wzięło udział 528 pacjentów (76% kobiet i 24% mężczyzn) wyraźnie dowodzą, iż poddawanie się kriolipolizie nie niesie za sobą żadnych istotnych zagrożeń dla zdrowia. 

 

Warunkiem skutecznego i bezpiecznego wykonania kriolipolizy jest:
  • schłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury minus 6 - minus 8 stopni
  • utrzymanie zadanej temperatury w tkance tłuszczowej przez 60 minut
  • wyizolowanie obszaru zabiegu poprzez wykorzystanie podciśnienia
  • skuteczna ochrona powierzchni skóry przed odmrożeniem

 

Przebieg zabiegu CoolTech

Podciśnienie zasysa tkanki do aplikatora zabiegowego, w którym znajdują się elementy chłodzące. Zassanie tkanki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność.

Po zassaniu tkanek do głowicy rozpoczyna się proces ich schładzania - wykorzystywane są w tym celu metalowe elementy w środku głowicy i generatory zimna znajdujące się w głównym module. Najlepsze urządzenia są w stanie osiągnąć temperaturę rzędu -6 do -10  stopni C już po kilku minutach. Taka temperatura jest konieczna, żeby skuteczne zapoczątkować i utrzymać proces kriolipolizy w tkance tłuszczowej organizmu ludzkiego. CoolTech dysponuje wyjątkowo wydajnymi generatorami zimna dzięki temu docelowa temperatura osiągana jest w najkrótszym możliwym czasie. Szybkie osiągnięcie docelowej temperatury znacząco wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu ponieważ praktycznie 100% czasu zabiegu jest efektywne!

Skuteczne bezpieczne usuwanie tłuszczu

Dzięki wykorzystaniu podciśnienia i bieżącemu monitorowaniu on-line temperatury tkanki możliwe jest selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych przy jednoczesnym uniknięciu uszkodzenia komórek skóry właściwej.

W celu dalszego podniesienia bezpieczeństwa zabiegu, obszar do którego zasysana jest głowica zostaje pokryty specjalnym materiałem zabezpieczającym naskórek przed odmrożeniami i jednocześnie ograniczającym ryzyko powstania wybroczyn wynikających z działania podciśnienia.

Poddane działaniu kontrolowanego chłodzenia komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, powstaje miejscowy stan zapalny, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu, trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni.