CoolTech to skuteczna, bezinwazyjna procedura modelowania sylwetki poprzez kontrolowane, selektywne mrożenie komórek tłuszczowych.

Zabieg odchudzający CoolTech Kriolipoliza zasada działania

 

Zabieg odchudzający CoolTech Kriolipoliza zasada działania
Zabieg CoolTech kriolipoliza (źródło: KształtoSfera)

Trwała redukcja tkanki tłuszczowej jest wynikiem długotrwałego (około 60 minut) schłodzenia komórek tłuszczowych do temperatury minus 6 do minus 8 stopni C.

Chłodzenie tkanki tłuszczowej, odbywające się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia CoolTech, prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie są eliminowanie z organizmu w drodze standardowych procesów metabolicznych.

 

cooltech kriolipoliza w dobrej cenie

 

CoolTech pracuje w oparciu o patent własny producenta (EP12382287), firmy COCCON, wiodącego dostawcy urządzeń dla medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

CoolTech jest urządzeniem medycznym

> pobierz certyfikat CE

> pobierz kartę produktu z kwalifikacją do klasy urządzeń medycznych "IIa"

 

 

cooltech najlepszy zabieg kriolipolizy
Szybkie chłodzenie + dwa niezależne aplikatory

 Dwie niezależne głowice, z których każda posiada własny, bardzo wydajny generator zimna, gwarantują osiągnięcie najlepszych wyników w najkrótszym możliwym czasie. CoolTech to skuteczny, bezpieczny zabieg, bazujący na naturalnych procesach fizjologicznych, który daje rezultaty co najmniej porównywalne z liposukcją chirurgiczną

Kriolipoliza polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki tłuszczowej w celu krystalizacji zmagazynowanych w niej triacylogliceroli. Następstwem tego stanu jest zainicjowanie lipolizy, czyli procesu rozpadu tłuszczu oraz stanu zapalnego, w wyniku którego uszkodzone komórki są usuwane z organizmu. Efektem kriolipolizy jest wyszczuplenie poddanych zabiegowi partii ciała, choć efekty nie są natychmiastowe, a rozłożone w czasie. Lipidy obecne w adipocytach krystalizują się w temperaturze wyższej niż inne komórki zawierające wodę, co sprawia, że zabieg kriolipolizy jest selektywny - uszkodzeniu ulegają  jedynie w komórki tłuszczowe.

Badania kliniczne, opublikowane niedawno,  wskazują, że kirolipoliza jest zabiegiem wyjątkowo bezpiecznym. Dane z przebiegu 2729 zabiegów, w których wzięło udział 528 pacjentów (76% kobiet i 24% mężczyzn) wyraźnie dowodzą, iż poddawanie się kriolipolizie nie niesie za sobą żadnych istotnych zagrożeń dla zdrowia. 

 

Warunkiem skutecznego i bezpiecznego wykonania kriolipolizy jest:
  • schłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury minus 6 - minus 8 stopni
  • utrzymanie zadanej temperatury w tkance tłuszczowej przez 60 minut
  • wyizolowanie obszaru zabiegu poprzez wykorzystanie podciśnienia
  • skuteczna ochrona powierzchni skóry przed odmrożeniem

 

Przebieg zabiegu CoolTech

Podciśnienie zasysa tkanki do aplikatora zabiegowego, w którym znajdują się elementy chłodzące. Zassanie tkanki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność.

Po zassaniu tkanek do głowicy rozpoczyna się proces ich schładzania - wykorzystywane są w tym celu metalowe elementy w środku głowicy i generatory zimna znajdujące się w głównym module. Najlepsze urządzenia są w stanie osiągnąć temperaturę rzędu -6 do -10  stopni C już po kilku minutach. Taka temperatura jest konieczna, żeby skuteczne zapoczątkować i utrzymać proces kriolipolizy w tkance tłuszczowej organizmu ludzkiego. CoolTech dysponuje wyjątkowo wydajnymi generatorami zimna dzięki temu docelowa temperatura osiągana jest w najkrótszym możliwym czasie. Szybkie osiągnięcie docelowej temperatury znacząco wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu ponieważ praktycznie 100% czasu zabiegu jest efektywne!

Skuteczne bezpieczne usuwanie tłuszczu

Dzięki wykorzystaniu podciśnienia i bieżącemu monitorowaniu on-line temperatury tkanki możliwe jest selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych przy jednoczesnym uniknięciu uszkodzenia komórek skóry właściwej.

W celu dalszego podniesienia bezpieczeństwa zabiegu, obszar do którego zasysana jest głowica zostaje pokryty specjalnym materiałem zabezpieczającym naskórek przed odmrożeniem i jednocześnie ograniczającym ryzyko powstania wybroczyn wynikających z działania podciśnienia.

Poddane działaniu kontrolowanego chłodzenia komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, powstaje miejscowy stan zapalny, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu, trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni.

Zabieg CoolTech jest bardzo skuteczny w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej. Jeżeli chcecie Państwo uzyskać 100% efektu modelowania sylwetki warto po zabiegu kriolipolizy wykonać serię zabiegów Endremologii, które ujędrnią i ułożą skórę. Obydwa zabiegi, CoolTech i Endrmologię w Warszawie możecie wykonać w KształtoSferze - Endermologia Warszawa